• Adres:

  İskenderpaşa Mahallesi Dolap Caddesi No:1 Kıztaşı Fatih / İSTANBUL

 • Telefonlarımız

  Telefon: +90 212 635 24 06

  Fax: +90 212 635 27 24

 • Çalışma Saatlerimiz

  Pazartesi - Cuma 09.00/18.00

  09.00/12.00

Menu
ERZİNCAN KÜLTÜR VE EĞİTİM VAKFIEKEV    
     

EKEV rekora koştuKasım 2010

 

 

EKEV rekora koştu

 

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı, 2010-2011 eğitim öğretim yılında Erzincanlı üniversite

öğrencilerine vereceği burslar için düzenlediği toplantıda 3 bin 508 burs taahhütü aldı
 

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) yeni dönem burslarında rekora koştu. EKEV, 2010-2011 eğitim öğretim yılında Erzincanlı üniversite öğrencilerine vereceği burslar için istişare toplantısı düzenledi. Erzincan Kültür Merkezi’nde organize edilen toplantıya katılan Erzincanlı işadamları 3 bin 508 burs taahhütünde bulundular.

Burs miktarı her yıl arttı

Toplantının açılış konuşmasını yapan Erzincan Kültür Eğitim Vakfı Başkanı Sadık Ağca, 1993 yılında kurulan vakfın burs vermeye 66 öğrenciyle başladığını söyledi. Burs miktarın her geçen yıl artığını belirten Başkan Ağca, geçen yıl 1 bin 720 öğrenciye burs verdiklerini de belirtti.

Eğitime yatırım yapıyoruz

Eğitime yapılan yatırımın en iyi yatırım olduğuna dikkat çeken Ağca, EKEV’in kuruluş amaçlarını bir bir yerine getirdiğini ifade etti.

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı Başkanı Sadık Ağca, "İstanbul’da eğitim gören kız öğrenciler için yaptırdığımız yurt binası bitte aşamasına geldi. Yine burs alan öğrencilerimizin oluşturduğu EKEV Gençlik Platform’da yaptığı çalışmalarla öğrencilerimizi bir araya getiriyor. EKEV olarak eğitime ve kültürümüze yönelik çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek. Yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerimize vereceğimiz burslar için desteklerinden dolayı herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

İşadamlarından EKEV’e destek

Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Gülbey Sezgin’de konuşmasında işadamları olarak EKEV’e desteklerinin devam edeceğini belirtirken, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu’da üniversitenin çalışmaları ve yapılanması hakında çeşitli bilgiler verdi.

Bakan Yıldırım EKEV’i kutladı

Toplantıda konuşan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da, EKEV yönetimi yapmış oldukları çalışmalardan dolayı kutladı. Ulaştırma Bakanlığı’nın Türkiye genelinde yapmış olduğu çalışmaları slayt gösterisi eşliğinde anlatan Bakan Yıldırım, Erzincan’a yapılan yatırımlarla ilgili çeşitli bilgilerde verdi.  EKEV’in öğrencilere büyük destek olduğunu ifade eden Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, vakfa katıda bulunan herkese teşekkür etti.

İşadamları burs için yarıştı

Toplantıda yapılan konuşmaların ardından işadamları burs taahhütlerinde bulundu. 3 bin 508 burs taahhütünün alındığı istişare toplantısında, işadamları birbirleri ile yarıştı.

Toplantı sunulan ikramların ve Erzincanlı Türk Halk Müziği sanatçısı Arif Kurt’un söylediği türkülerin ardından son buldu.

Toplantıya büyük ilgi

Erzincan Kültür Merkezi’ne düzenlenen iştişare toplantısına, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Devlet Demir Yolları Genel Müdürü Süleyman Karaman, Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Salih Orakçı, İç Ticaret Genel Müdürü İsmail Yücel, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, ERSİAD Başkanı Gülbey Sezgin, Refahiye Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Yavuz Canikli, Kemaliye Folklor ve Turizm Derneği Başkanı İbrahim Güner, Fırat Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Demir, vakfı üyeleri, işadamları ve çok sayıda davetli katıldı.