• Adres:

  İskenderpaşa Mahallesi Dolap Caddesi No:1 Kıztaşı Fatih / İSTANBUL

 • Telefonlarımız

  Telefon: +90 212 635 24 06

  Fax: +90 212 635 27 24

 • Çalışma Saatlerimiz

  Pazartesi - Cuma 09.00/18.00

  09.00/12.00

Menu
ERZİNCAN KÜLTÜR VE EĞİTİM VAKFIEKEV    
     

EKEV Ağca ile ‘devam’ dediHaziran 2012

 

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı’nın (EKEV) 16. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda başkanlığa Sadık Ağca yeniden seçildi

 

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı’nın (EKEV) 16. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda başkanlığa Sadık Ağca yeniden seçildi. EKEV tarihinde bir ilke imza atan Ağca, 5 dönem üst üste seçilen tek isim oldu.

3 bin öğrenciye burs verildi

Erzincan Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan EKEV Başkanı Sadık Ağca, görevde bulundukları süre içerisinde yapmış oldukları çalışmalarla ilgili çeşitli bilgiler verdi. Vakfın 2011-2012 döneminde 3 bine yakın öğrenciye burs verdiğini belirten Başkan Ağca, "EKEV bu gücü Erzincanlılardan alıyor. Burs vererek öğrencilerimize destek olan herkese teşekkür ediyorum" dedi. EKEV’in sadece burs vermediğine de dikkat çeken Ağca, vakfını sosyal ve kültürel alanlarda faaliyetler yürüttüğünü söyledi.

EKEV’e desteğimiz sürecek

Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Gülbey Sezgin’de konuşmasında EKEV’i çalışmalarından dolayı kutladı. Başkan Sezgin işadamları olarak vakfa desteklerinin süreceğini sözlerine ekledi.

Divan Başkanlığını Prof. Dr. Nurullah Gültekin, Katip Üyeliklerini ERSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Morkoyun ve Fevzi Poyraz’nın yaptığı Genel Kurul Toplantısı’nda faaliyet, gelir-gider ve denetme kurulu raporları okunup ibra edilmesinin ardından seçimlere geçildi.

Tek listenin sunulduğu seçimlerde yapılan oylama sonucunda başkanlığa yeniden Sadık Ağca seçildi.

Vakfa 66 yeni üye yapıldı

Genel Kurulu Toplantısının sonunda bir teşekkür konuşması yapan Başkan Sadık Ağca, kendilerine gösterilen güvene layık olacaklarını söyledi.

Genel Kurul Toplantısına, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Gülbey Sezgin, MHP Beyoğlu İlçe Başkanı Osman Gür, Prof Dr. Nurullah Gültekin, Beykoz Milli Eğitim Müdürü Neşet Yayla ve vakıf üyeleri katıldı.

Öte yandan genel kurulda, Ulaştırma Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım ve Fırat Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Demir, vakfa şeref üyesi, 66 kişi ise üyeliğe kabul edildi.

 

 

EKEV yeni

Yönetim Kurulu

Sadık Ağca (Başkan)

Faruk Sezgin

Yılmaz Çetin

Saim Bahadır

Ahmet Turan Akkaya

Yahya Bayraktar,

Kadir Akyalçın

İlhami Taşpınar

Şerif Bekar

Hüseyin Duru

Aydın Sarıca

 

Denetleme Kurulu

Kerim Özcanlı

Burhan Başaran

Musa Akkaya