• Adres:

  İskenderpaşa Mahallesi Dolap Caddesi No:1 Kıztaşı Fatih / İSTANBUL

 • Telefonlarımız

  Telefon: +90 212 635 24 06

  Fax: +90 212 635 27 24

 • Çalışma Saatlerimiz

  Pazartesi - Cuma 09.00/18.00

  09.00/12.00

Menu
ERZİNCAN KÜLTÜR VE EĞİTİM VAKFIEKEV    
     

EKEV'den Kız Öğrenci Yurdu01 temmuz 2009

 

EKEV’den kız öğrenci yurdu

 

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı, (EKEV) eğitime olan desteğini sürdürüyor. Vakıf, İstanbul  Fatih'te 120 öğrenci kapasiteli kız öğrenci yurdunun temelini düzenlenen törenle attı

 

Erzİncan Kültür Eğitim Vakfı, arsası Erzincanlı hayırsever işadamı Muhlis Cüher tarafından bağışlanan 'Erzincan Kültür Eğitim Vakfı Ayşe-Dursun Cüher Kız Öğrenci Yurdu'nun temel atımı için bir tören düzenledi.

Çok sayıda davetli katıldı

Törene, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Gülbey Sezgin, Ak Parti Fatih İlçe Başkanı Ahmet Baha Öğütken, Fatih Belediye Başkan Yardımcısı Veysel Karani Yüksel, Refahiye Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Yavuz Canikli, işadamları ve davetliler katıldı.

Sezgin, EKEV’in yanındayız

Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Gülbey Sezgin'de konuşmasında, işadamları olarak EKEV'in her zaman yanında olduklarını ve desteklediklerini söyledi. Başkan Sezgin, "EKEV'in İstanbul'da böyle bir yurdu yaptırması büyük bir eksikliği gidermiş olacaktır" dedi.

Cüher, mutluluk duyuyorum

Kız öğrenci yurdunun yapılması için arsa tahsisinde bulunan hayırsever işadamı Muhlis Cüher de konuşmasında, işadamı olarak eğitime katkıda bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

EKEV başarı öyküsü yazdı

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ise konuşmasında, 15 yıllık bir geçmişe sahip olan EKEV'in son yıllarda önemli çalışmalara imza attığını söyledi.

Bugün Türkiye'de en fazla burs veren vakıfın EKEV olduğuna dikkat çeken Yıldırım,  EKEV'in bu yurdu yaptırarak çalışmalarına bir yenisini daha eklediğini belirtti. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım,  EKEV yaptığı işlerle bir başarı öyküsü yazmıştır. Bu başarıyı sağlayan tüm yöneticileri tebrik ediyorum. Bu yurdun yapımına katkıda bulunan ve arsasını tahsis eden Muhlis Cüher ve ailesine, finansmanında katkıda bulunan Ömer Cebeci ve ailesine, inşaatın projesini ve yapımını üstlenen Faruk Sezgin'e teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

İlk harcı Bakan Yıldırım attı

Törende yapılan konuşmaların ardından, yurdun temeline ilk harcı Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, EKEV Başkanı Sadık Ağca ve ERSİAD Başkanı Gülbey Sezgin birlikte attılar. 

2009 sonunda tamalanacak

EKEV tarafından yaptırılan, ''Erzincan Kültür Eğitim Vakfı Ayşe-Dursun Cüher Kız Öğrenci Yurdu' 120 yatak kapasiteli olacak. 3 buçuk kattan oluşacak olan yurda, yatakhane, çamaşırhane, yemekhane, etüd odaları bulunacak.

Yurd, 2009 yılı içerisinde tamamlanarak hizmete açılacak.

 

 

--------