• Adres:

  İskenderpaşa Mahallesi Dolap Caddesi No:1 Kıztaşı Fatih / İSTANBUL

 • Telefonlarımız

  Telefon: +90 212 635 24 06

  Fax: +90 212 635 27 24

 • Çalışma Saatlerimiz

  Pazartesi - Cuma 09.00/18.00

  09.00/12.00

Menu
ERZİNCAN KÜLTÜR VE EĞİTİM VAKFIEKEV    
     

Nevzat Demir EKEV’in konuğu olduMart 2011

 

Nevzat Demir EKEV’in konuğu oldu

 

EKEV Gençlik Platformu’nun düzenlediği konferansta konuşan Fırat Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Demir oldu.
Demir, geleceğin Ortadoğu ve Afrika ülkelerinde olduğunu söyledi

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) Gençlik Platformu, her ayın son Cumartesi günü düzenlediği konferanslara bir yenisini daha ekledi.

EKEV Gençlik Platformu tarafından organize edilen konferansın konuğu Fırat Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Nevzat Demir oldu.

EKEV Başkanı Sadık Ağca, Gençlik Platformu yöneticilerini birlik ve beraberlik içerisinde yürüttükleri çalışmalardan dolayı kutladı.

Öğrencilerle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Başkan Ağca, öğrencilerin yapacakları faaliyetlere her zaman destek olacaklarını da belirtti.

Özelleştirmeye karşıyım

Konferansa konuşmacı olarak katılan Dr. Nevzat Demir, dünyadaki ve Türkiye’de ki ekonomik gelişmelerle ilgili çeşitli bilgiler verdi.

Dünyadaki gelir dağılımını eleştiren Demir, dünya zenginliğinin yüzde 90’nın dünya nüfusun yüzde 10’nun elinde bulunduğunu belirtti.

Özelleştirme karşı olduğunu ifade eden Dr. Nevzat Demir, hayati öneme sahip kurumlarının özelleştirilmemesi gerektiğini söyledi.

İki bölge çok önemli

Geleceğin Ortadoğu ve Afrika ülkelerinde olduğuna dikkat çeken Demir, "bu ülkelerde iş potansiyeli oldukça yüksek. Yeni yeni gelişiyorlar ve dışa açılıyorlar. Buralarda her alanda iş yapma imkanı var. Bunun değerlendirilmesi gerekmektedir" dedi.

Yakın bir zamanda dünyanın kıtlık yaşayacağına dikkat çeken Nevzat Demir, "tarım arazilerinin birleştirilerekekim yapılması gerekiyor. Anadolu’da boş duran araziler değerlendirilmeli. Bunu sağlamak amacıyla da tersine göçü özendirmeliyiz" diye konuştu.

Erzincanlı kenetlenmeli

Erzincanspor ile ilgili düşüncelerini de aktaran Demir, "önce takımın bulunduğu şehirin insanlarının takımlarına sahip çıkması gerekir. Şehir istemedikten sonra bu dışarıdan olacak bir iş değil. Trabzonspor’un bugünkü başarısı, Trabzon halkının birbirine kenetlenerek takıma destek vermesiyle olmuştur. Erzincan’da bu heyecan yok. Erzincan’da yaşayanlar takıma sahip çıkarsa bizde buradan gereken desteği veririz" dedi.

Öğrencilere tavsiyelerde de bulunan Dr. Nevzat Demir, hayatımda fazla televizyon izlemedim. Teknolojik gelişmeler insanlarının tüm zamanını öldürüyor. Onun için teknoloji kullanırken daha dikkatli olmalıyız" şeklinde konuştu.