• Adres:

  İskenderpaşa Mahallesi Dolap Caddesi No:1 Kıztaşı Fatih / İSTANBUL

 • Telefonlarımız

  Telefon: +90 212 635 24 06

  Fax: +90 212 635 27 24

 • Çalışma Saatlerimiz

  Pazartesi - Cuma 09.00/18.00

  09.00/12.00

Menu
ERZİNCAN KÜLTÜR VE EĞİTİM VAKFIEKEV    
     
Erol Yüksel Orta Okulu Açılış Töreni   
 

Açılışa Vakıf başkanımız Sadık AĞCA ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz Tam Kadro Katıldı.

Bir dünya markası olan Next&NextStar tarafından İstanbul - Sultanbeyli İlçesinde yaptırılan, 24 derslikli ve 1200 öğrenci kapasiteli "Erol Yüksel Ortaokulu" düzenlenen törenle hizmete açıldı ve Sultanbeyli çocuklarına armağan edildi.
Açılış töreninde, öğrencilerin büyük sevgi gösterisinde bulunduğu ve çığlık çığlığa sarıldığı Kemahlı İşadamı Erol Yüksel, çocukların arasında ezilme tehlikesi ile kısa süre zor anlar yaşadı.İşadamı Erol Yüksel'in, öğrencilerin ilgisi ve kendisi için yazdıkları şiirleri okumasıyla duygulandığı ve gözlerinin yaşardığı gözlendi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan "Erol Yüksel Ortaokulu" açılış töreninde, okul öğrencilerinin, okulu yaptıran İşadamı Erol Yüksel için yazdıkları şiirleri okumalarının ardından, müzik dinletisi ve halk oyunları gösterisi yapıldı.
Törenin açılış konuşmasını yapan Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Çağlar, Sultanbeyli İlçesine eğitim yuvası kazandıran Yüksel ailesine teşekkür ederek, “Üzerimizdeki yükün ne kadar kutsal olduğunun farkındayız. Devletimiz ve işadamlarımız son yıllarda eğitim noktasında çok büyük adımlar atıyor. Eğitim topyekun bir seferberlik işidir" dedi.
Öğrencilerin sevgi gösterileriyle büyük alkışlar arasında kürsüye gelen Next&NextStar Yönetim Kurulu Başkanı Erol Yüksel, Türkiye’nin kalkınması ve refah düzeyinin artmasında eğitimin şart olduğu bilinciyle hareket ettiklerini ifade ederek, “Türkiye’ye katma değer kazandırmak için yatırımlar yapıyoruz. Yatırımları büyütmek adına ülkemiz için hayırlı işler yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Bunu yaparken de eğitime her türlü desteği vermeyi de sürdürüyoruz. Geleceğin aydınlık nesilleri ancak eğitimle yeşerebileceği inancındayız” dedi.
Öğrencilere tavsiyelerde de bulunan İşadamı Erol Yüksel, “Sizler geleceğimizin teminatısınız. Birbirinizi, sevin ve hoşgörülü olun. Boşa zaman geçirmeyin, çok çalışın ve bu eserlere de sahip çıkın” dedi.
Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin de konuşmasında, ilçelerine eğitim yuvası kazandırdığı için Next yönetimine teşekkür ederek, "Eğitime yapılan yatırım geleceğe yatırımdır. “Biz bugün ne yapıyorsak, iyi bir gelecek içindir. Eğitim alanında hayata geçen projeler son derece önemli. Bizler, parlak bir geleceğin kaliteli eğitimden geçtiğinin bilincindeyiz. Eğitimin kalitesinin artması demek, kendimizi, ilçemizi ve ülkemizi emanet edebileceğimiz gençlerin yetişmesi demektir” dedi.
Sultanbeyli Kaymakamı İbrahim Özefe de yaptığı konuşmada, İlçeye kazandırılan güzel bir eğitim yuvasını açmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Bugün açılışını yapmak için bir araya geldiğimiz okul, ülkemizin hem bugününe hem de bundan sonrasına faydalı olacaktır. Burası, milli manevi değerlerine bağlı, memleketimizi her alanda yükseltecek çocuklarımızı yetiştireceğimiz güzel bir eğitim yuvası. Okulu ilçemize kazandıran Yüksel ailesine teşekkür ediyoruz” dedi.
Konuşmaların ardından, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Next&NextStar Yönetim Kurulu Başkanı Erol Yüksel ve Başkan Yardımcısı Suat Yüksel'e teşekkür plaketi ve tablo takdim edildi.
Daha sonra, protokol üyeleri "Erol Yüksel Ortaokulu"nun açılış kurdelesini keserek hizmete açtılar ve sınıfları gezdiler.
Açılı törenine; Sultanbeyli Kaymakamı İbrahim Özefe, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yaşar Çağlar, Kemah eski Belediye Başkanı Hüsamettin Şanal, Vakıf başkanımız  Sadık Ağca, Başkan Yardımcımız Faruk Sezgin, Mütevelli Heyeti Üyelerimizden İhsan Payalan, Ahmet Akkaya, Kerim Özcanlı, Yahya Bayraktar,Serkan Bayram ve İlhami Taşpınar, ERSİAD Başkanı Yavuz Canikli, Başkan Yardımcısı Süleyman Güzel, Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Bayazıt ve Aziz Kondur, Kemahlılar Dernek Başkanı Şerafettin Ulutürk, Başkan Vekili Recep Babacan, davetliler ve vatandaşlar katıldı.
Sosyal sorumluluk projeleri ile eğitime büyük katkı sunarak, Erzincan’da 250 öğrenci kapasiteli Kız Öğrenci Yurdu ve Kemah’ta Yüksek Okul yaptıran Next&NextStar, her yıl 500 olmak üzere, bugüne kadar 5000’i aşkın öğrencenin eğitimine katkıda bulunarak burs verdi. Kemah İlçesinde geçtiğimiz hafta temeli atılan Kız Öğrenci Yurdu'nun inşaatı ise hızla devam ediyor.