• Adres:

  İskenderpaşa Mahallesi Dolap Caddesi No:1 Kıztaşı Fatih / İSTANBUL

 • Telefonlarımız

  Telefon: +90 212 635 24 06

  Fax: +90 212 635 27 24

 • Çalışma Saatlerimiz

  Pazartesi - Cuma 09.00/18.00

  09.00/12.00

Menu
ERZİNCAN KÜLTÜR VE EĞİTİM VAKFIEKEV    
     
EKEV yeni sezona Sezgin’le başladı   


Aralık 2011

 

EKEV yeni sezona Sezgin’le başladı

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) Gençlik Platformu yeni sezon konferanslarına ERSİAD Başkanı Gülbey Sezgin’le start verdi

EKEV Geçnlik Platformu yeni sezon konferanslarına başladı. Platform, konferanslar serisine Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği (ERSİAD) Başkanı Gülbey Sezgin ile start verdi.

Erzincan Kültür Merkezi Çok Amaçlı Salon’da düzenlenen konferansın açılış konuşmasını yapan EKEV Başkanı Sadık Ağca, konferansların öğrenciler için önemli olduğunu ve yöneticilerle öğrencilerini biraraya gelmesini sağladığını söyledi.

EKEV bursiyer sayısını artırdı

Erzincanlı öğrencilerin gelecekleri hazırlamak için üniversitelerde okuduğunu belirten Başkan Ağca, vakıf olarak öğrencilere destek verdiklerini ve yeni dönemde 3 bine yakın öğrenciye burs verdikleri ve burs ücretlerini artırdıklarını da ifade etti.

Erzincanlı kendi yarasını sardı

Konferansa konuşmacı olarak katılan ERSİAD Başkanı Gülbey Sezgin’de konuşmasına ülke gündeminde öne çıkan konuları değerlendirerek başladı. Türkiye’de deprem denince hakla ilk gelen şehrin Erzincan olduğuna dikkat çeken Başkan Sezgin, depremler nedeniyle büyük acılar çeken Erzincan insanının kendi caba ve gayretleriyle devletle birlikte yaralarını sardığını ifade etti.

Gündemi takip edin

Öğrencilere gündemi yakından takip etmeleri çağrısında bulunan Başkan Gülbey Sezgin, günde en az bir gazete okuyup, televizyonlardaki haberleri izlemelerini tavsiye etti. Erzincan’ın tarihi ve genel konumu ile ilgili çeşitli bilgiler veren Sezgin, ilin, ulaşım yollarının kesiştiğini nokta olması nedeniyle tarihi boyunca bir çok medeniyete ev sahipliği yaptığını da ifade etti. Başkan Gülbey Sezgin, Erzincan insanın göç etmesinin en önemli nedenin geçim sorunu olduğunu da sözlerine ekledi.

Sezgin gençleri uyardı

Gençlere tavsiyelerde de bulunan ERSİAD Başkanı Gülbey Sezgin, "öncelikle vatana sahip çıkın ve Erzincanlı olduğunuzu hiç bir zaman unutmayın. Erzincan insanı bugün ülkemizde en güvenilir insandır. Bunu tarihte yaşanan olaylar tescillemiştir" şeklinde konuştu. Soru cevap bölümünün ardından sona eren konferansa EKEV ve ERSİAD yöneticilerinin yanısıra Gençlik Platformuna üye öğrenciler katıldı.