• Adres:

  İskenderpaşa Mahallesi Dolap Caddesi No:1 Kıztaşı Fatih / İSTANBUL

 • Telefonlarımız

  Telefon: +90 212 635 24 06

  Fax: +90 212 635 27 24

 • Çalışma Saatlerimiz

  Pazartesi - Cuma 09.00/18.00

  09.00/12.00

Menu
ERZİNCAN KÜLTÜR VE EĞİTİM VAKFIEKEV    
     
EKEV 2014 BURS TOPLANTISI YAPILDI   


 

BAKANIMIZIN VE HAYIRSEVER İŞADAMLARMIZIN TEŞVİKLERİYLE
2014 YILI BURS TAAHÜTLERİ, BAŞARIYA ULAŞTI

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) 2014-2015 eğitim öğretim yılında Erzincanlı üniversite öğrencilerine sağlayacağı burslar için organize ettiği geleneksel istişare toplantısında, işadamları adeta birbirleriyle yarıştı.
Bu yıl geçen yıllara oranla daha düşük taahhüt toplansa da, bu rakamın her yıl toplanabilecek gerçek rakam olduğu ve 21.Yılını kutlayan Vakfımız,
 
Sadık Ağca Başkanlığında Erzincanlı gençlerin eğitimine büyük katkı sunmaya devam edeceği
yorumları yapıldı.

Fatih’te bulunan Erzincan Kültür Merkezi (EKM) çok amaçlı toplantı salonunda düzenlenen toplantıya, Ulaştırma Denizcilik ve
Haberleşme eski Bakanı 
Binali Yıldırım’ın yanı sıra, Erzincan Valisi Abdurrahman Akdemir, Erzincan
Milletvekili 
Sebahattin Karakelle, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İsmail Yücel, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adem Başıbüyük, Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal, Refahiye Kaymakamı Yusuf Karaloğlu, ERSİAD Başkanı Yavuz Canikli, EKEV ve ERSİAD Yöneticileri ve çok sayıda işadamı katıldı.

Vakfımızın faaliyetlerinin anlatıldığı sinevizyon gösterisi ile başlayan istişare toplantısının açılış konuşmasını yapan Erzincan
 Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) Başkanımız 
Sadık Ağca, 21 yıl önce kurulan EKEV’in son 11 yılda yaklaşık 20 bin öğrenciye burs verdiğini belirterek, “21.yaşını kutlayan EKEV, öğrencilerimize son yıllarda verdiği burslarla Türkiye’de en çok burs veren vakıf haline gelmiştir. Bunda büyük katkısı bulunan Bakanımız Sayın Binali Yıldırım başta olmak üzere tüm işadamlarımıza teşekkür ediyorum. Kız öğrenci yurdumuzu hizmete açarak kızlarımızın barınma sorununu çözdük, şuan tamamen dolu durumda. Erkek öğrenci yurdumuzu da kısa zamanda yaparak hizmete sunacağız ve erkek öğrencilerimizin de barınma sorununu çözeceğiz” dedi.

Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği (ERSİAD) Başkanı Yavuz Canikli de konuşmasında, işadamları olarak EKEV'e her zaman destek vereceğini ifade ederek, ERSİAD ve EKEV'in birlik beraberlik içerisinde Erzincanlı gençlerin eğitimine katkı sunmaya devam edeceğini belirtti.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme eski Bakanı Binali Yıldırım da yaptığı konuşmada, Geleceğe yapılan yatırımın en büyük yatırım olduğunu ifade ederek, “EKEV, Erzincanlı işadamlarının destekleriyle geleceğe yatırım yapıyor. Türkiye’nin geleceği gençlerdir" dedi.

Erzincanlıların EKEV aracılığıyla destan yazdığını belirten eski bakan Binali Yıldırım, "Türkiye’deki vakıflar EKEV’e gıpta ile bakıyor. EKEV etkin çalışmasıyla binlerce öğrencimizin eğitimine katkı sağlamasıyla ülkemizde ki vakıfların başında geliyor. Bu bir sessiz başarı hikâyesidir.

Vakfımızın kuruluşundan bugüne kadar emeği geçen ve katkıda bulunan
tüm Erzincanlılara teşekkür ediyorum”dedi.Konuşmaların ardından burs taahhütleri alındı.

 

Bugüne kadar vakfımıza desteklerini esirgemeyen 
her zaman yanımızda olan başta 
Eski  Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız 
Sayın Binali Yıldırım’a 
Kurucularımıza 
Başkanlarımıza
 Hayırsever iş adamlarımıza
Üyelerimize ve emeği olan herkese sonsuz şükranlarımızı Sunarız
Erzincan Kültür Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu