• Adres:

  İskenderpaşa Mahallesi Dolap Caddesi No:1 Kıztaşı Fatih / İSTANBUL

 • Telefonlarımız

  Telefon: +90 212 635 24 06

  Fax: +90 212 635 27 24

 • Çalışma Saatlerimiz

  Pazartesi - Cuma 09.00/18.00

  09.00/12.00

Menu
ERZİNCAN KÜLTÜR VE EĞİTİM VAKFIEKEV    
     
Vakfımızın Geleneksel İftar Programı   


Erzincan Eğitim kültür Vakfı Merkez Binamızında düzenlediğimiz iftar Programı yoğun ilgi gördü.

Türkiye'de İl Vakıfları arasında en çok burs veren kurum olan Vakfımız Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Binali Yıldırım, Sanayi ve Ticaret eski Bakanı Ali Coşkun ve Erzincan Valisi Süleyman Kahraman'ın da katılımıyla düzenlediği iftar yemeğinde işadamlarını buluşturdu.

Fatih'de bulunan Erzincan Kültür Merkezi Çok Amaçlı Toplantı Salonunda düzenlenen iftar yemeğine, Erzincanlı işadamları büyük ilgi gösterdi.

İftar yemeğinde konuşan Vakıf Başkanımız Sadık Ağca, EKEV'in olmazsa olmazının eğitime katkı olduğunu belirterek, "22 yıl önce kurulan EKEV, bugüne kadar 26 bin Erzincanlı öğrenciye burs verdi. EKEV'den burs alarak eğitim gören öğrenciler bugün burs vermeye başladılar. Buda bizleri mutlu ediyor. Erzincanlı işadamlarının katkılarıyla İl vakıfları arasında en çok burs veren vakıf olduk. EKEV, eğitime yapılan yatırımın en büyük yatırım olduğu inancıyla, öğrencilerimizin eğitimine sizlerin katkılarıyla devam edecektir" dedi.

ERSİAD Başkanı Yavuz Canikli, Kızılay Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar ve Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy da konuşmalarında, Erzincanlılar ile bir arada bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, kendilerini işadamlarıyla iftar sofrasında buluşturan EKEV yönetimine teşekkür ettiler.

Erzincan Valisi Süleyman Kahraman da yaptığı konuşmada, kardeşlik ve yardımlaşma duygularının zirveye çıktığı mübarek Ramazan ayında, gurbette yaşayan ama memleketini hep yüreğinde taşıyan Erzincanlılarla bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek “Birlik ve beraberlik tablosu oluşturarak bu atmosferi paylaşmamıza vesile olan EKEV Yöneticilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Sanayi ve Ticaret eski Bakanı ve EKEV Kurucu Başkanı Ali Coşkun da konuşmasında, 1993 yılında EKEV'i kurduklarını belirterek, "EKEV'i Erzincanlı gençlerimizin eğitimine katkı sunmak ve kültürümüzü yaşatmak için kurduk. Geride kalan 22 yılda EKEV çok mesafe katetti ve İl vakıfları arasında en çok burs veren vakıf konumuna geldi. Bunda emeği bulunan yöneticilere ve katkı sunan işadamlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Büyük alkışlar arasında kürsüye gelen ve konuşması sık sık alkışlarla kesilen Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Binali Yıldırım da yaptığı konuşmada, kuruluşundan bu zamana kadar 26 bin öğrencinin EKEV’den burs aldığını ifade ederek, "Üniversitede okuyan öğrenciler için burs oldukça önemlidir. EKEV eğitime sağladığı desteklerden dolayı TBMM tarafından ‘Üstün Hizmet Ödülü’ne layık görüldü. EKEV, sizlerin desteği ve yöneticilerinin azimli çalışmalarıyla, öğrencilere verdiği burslarıyla, yaptığı yurtlarıyla ve faaliyetleriyle örnek bir Sivil Toplum Kuruluşu haline geldi" dedi.

İftar yemeğine, Cumhurbaşkanı Başdınaşmanı Binali Yıldırım, Sanayi ve Ticaret eski Bakanı Ali Coşkun ve Erzincan Valisi Süleyman Kahraman'ın yanı sıra; İstanbul Milletvekili Sevim Savaşer, Erzincan eski Valisi Abdulkadir Demir, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Kızılay Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, TCDD eski Genel Müdürü Süleyman Karaman, Fatih Belediye Başkan Yardımcısı Veysel Karani Yüksel, Çekmeköy eski Belediye Başkanı Sıddık Eraslan, ERSİAD Başkanı Yavuz Canikli, Avrasya Bir Vakfı Genel Başkanı Şaban Gülbahar, ERSİAD eski Başkanı Gülbey Sezgin, ERGAB Başkanı Sedat Sevim, Kemahlılar Dernek Başkanı Mehmet Oral, KEFTUD Başkanı İbrahim Güner, Refahiye Dernek Başkanı Mahmut Kumbar ve çok sayıda işadamı katıldı.